Безшовні труби - де застосовуються і як виробляються?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Безшовні труби - де застосовуються і як виробляються?
24.05.2021

Відсутність швів, міцність на розрив, герметичність, мінімальний ризик деформування, універсальність, естетичний зовнішній вигляд… Як гадаєте, про які вироби йдеться? Звичайно — про сталеві безшовні труби! Якраз про них ми хотіли б дещо розповісти, а саме — де ці труби застосовуються і як вони виробляються.

 2.jpg

Почнемо, мабуть, зі сфер їх експлуатації.

Де застосовують безшовну трубу?

Міцність і довговічність продукції дозволяє використовувати безшовні труби в різних сферах виробництва.

Такі сталеві труби незамінні при монтажі водопровідних шляхів, гідравлічних систем, для прокладання газопроводів, в сферах видобутку та переробки нафтопродукції, на хімічних виробництвах, енергетичних комплексах, у важкій промисловості і т.д.

Товстостінні моделі застосовуються в комплексах з високими показниками тиску, для зведення опорних конструкцій, що витримують великі навантаження (каркаси, армуючі решітки і т.д.).

І, звісно, безшовні труби застосовують у виробництві автомобілів, сільськогосподарської техніки, літаків, морських і річкових суден/

 1.jpg

Методи прокату труб

Найбільш поширена класифікація безшовних труб — за методом прокату, який може бути холодним або гарячим.

У довжину труби холодного прокату стандартно випускаються 4,5-12,5 м. Параметри товщини сталі варіюються від 0,3 мм (ГОСТ 8734-75).

Гарячекатані труби випускаються з перетином 25-700 мм, з товщиною сталі в залежності від функціонального призначення 1 - 75 мм (ГОСТ 8732-78).

Гарячий прокат

Гарячедеформовані труби виготовляються при нагріванні до високої температури.

До процесу прокатки заготовки нагрівають, не перевищуючи точки кристалізації металевої сировини. Вироби повинні тримати форму та бути досить пластичними. Виконується формування гільзи за допомогою спеціальної техніки для свердління, що дозволяє створити необхідну глибину і діаметр в металевому виробі.

3.jpg

На пресувальному апараті з підігрітої заготовки формується циліндр, візуально схожий з трубою. При прокатці гільзу розміщують на станочному обладнанні і пропускають через валики різного діаметру. Під тиском елементів заготовка розтягується в протилежних напрямках.

Необхідну форму та діаметр виробу надають методом вальцювання, габарити підганяються в процесі термічної обробки. Гаряча заготовка охолоджується зануренням в холодну воду і калібрується проходженням декількох вальців. Деякі етапи процесу виготовлення можуть повторюватися для підгонки металевої продукції під технічні вимоги. На завершення вироби розрізають на елементи необхідної довжини.

Холодний прокат

Холоднокатані труби виробляються з заготовлених елементів в охолодженому стані після проходження прошивального апарату. Процес калібрування виконується по холодному металу. Після фінішного вальцювання, гільза проходить процес випалу, розігрівається до температури початку рекристалізації металу. Готові охолоджені вироби розрізаються на труби необхідної довжини.

Продукція холодної деформації виготовляється:

  • з особливо тонкими стінками (менше 0,5 мм) з діаметром 20 мм (ГОСТ 8734-75)
  • з тонкими стінками (1,5 мм) з діаметром від 20 мм
  • з товстими стінками (6-12,5 мм) і т.д.
4.jpg

Переваги сталевих безшовних труб

  • Відсутність швів забезпечує міцність виробів на розрив, а герметичність продукції зменшує ймовірність витоків газу або протікань рідин
  • Для виготовлення продукції застосовується якісна сировина, що забезпечує тривалу експлуатацію, надійність, міцність
  • Вироби універсальні, мають високі естетичні характеристики, які дозволяють використовувати труби на відкритих ділянках.

Безшовні труби випускаються широкою лінійкою розмірів, форм, призначені для великого спектру галузей промисловості, а універсальність продукції дозволяє економити витрати при масштабних будівельних роботах.