Димоходи з нержавіючої сталі — яку марку сталі обрати?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Димоходи з нержавіючої сталі — яку марку сталі обрати?
16.11.2021

Для виготовлення димохідних труб зазвичай використовують чорний або нержавіючий прокат. Але переважна більшість виробників надає перевагу саме нержавіючій сталі. Здавалося б, лише використання нержавійки було б достатньо, щоб ніколи не згадувати про таке неприємне явище, як корозія. Проте, з процесом утворення іржі можна зіткнутися навіть на димоходах з нержавіючої сталі.

Чому так відбувається?

Річ у тому, що обирати марку нержавіючої сталі слід залежно від її стійкості до впливу різноманітних кліматичних і механічних факторів.

Тому у цій статті ми розглянемо основні нержавіючі сталі для виготовлення димоходів, та у яких умовах вони використовуються найкраще!

1.jpg

Вибір сталі для димохідних труб 

Для початку, давайте розглянемо такий вагомий параметр будь-якого металу, як його товщину. При виробництві димарів, частіше за все, використовують металопрокат з товщиною 0,5, 0,8 або 1,0 мм. Може здатися, що треба просто надати перевагу більш товстим виробам. Але, крім товщини металу, слід звернути увагу на такі властивості, як, наприклад, стійкість матеріалу до впливу високих температур. У практично кожної марки нержавійки ці показники можуть відрізнятись, а отже, саме час розглянути їх детальніше.

Димоходи з нержавіючої сталі з помірними показниками стійкості

До цього класу нержавіючих сталей належать такі марки як:

   • AISI-430
   • AISI-439

Марка сталі AISI-430 має середню антикорозійну стійкість. Експлуатація димоходів з нержавійки AISI-430 при температурі 425-525°C протягом тривалого часу, робить матеріал крихким навіть після охолодження. Тому, зазвичай, нержавіючу сталь цієї марки використовують для виготовлення кожухів димоходів, витяжок, або димоходів для газових котлів з низькою частотою експлуатації.

2.jpg

Марка сталі AISI-439 відноситься до класу жароміцних сталей і може експлуатуватися при температурі навіть 750 °C. Така властивість доступна завдяки тому, що AISI-439 містить у своєму складі титан та нікель. Завдяки цим компонентам сталі AISI-439 застосовують у виробництві бюджетних димоходів, але за умови експлуатації у місцях з утворенням конденсату невеликої кількості.

Димоходи з нержавіючої сталі з високими характеристиками

До цієї категорії нержавіючих сталей слід віднести такі марки сталі, як:

   • AISI-304
   • AISI-316
   • AISI-321

Марка нержавіючої сталі AISI-304 є високолегованою з високим вмістом нікелю і хрому. Від інших марок сталі AISI-304 відрізняє оптимальне поєднання ціни та якості, що робить цю сталь найкращим матеріалом для виробництва димоходів з нержавіючої сталі.

Якщо розглядати дизельні чи газові котли, для них найкращим рішенням буде використання нержавіючої сталі AISI-316. Вона особлива тим, що має у своєму складі молібден, завдяки якому отримує одночасно такі властивості, як неперевершена в'язкість, міцність і стійкість до корозії.

3.jpg

А от найвищий показник вмісту нікелю і титану має нержавіюча сталь AISI-321. До переваг нержавіючої сталі AISI-321 слід віднести підвищену жароміцність та стійкість до впливу агресивних середовищ та кислот. Димоходи, виконані зі сталі AISI-321, можуть похвалитися тривалим терміном експлуатації та можливістю використання при надвисоких температурах.

Як показує аналіз наведених вище параметрів, основну увагу при виборі нержавіючої сталі для виробництва димоходів слід приділяти зовсім не товщині, а саме матеріалу — показники сталі марки AISI-321 з товщиною 0,5 мм будуть в рази вищими, ніж показники сталі AISI-430 товщиною 1 мм.