Катанка і Дріт – в чому різниця?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Катанка і Дріт – в чому різниця?
03.11.2021

Сучасна металургійна промисловість випускає величезний асортимент різноманітного металопрокату, що включає в себе вироби різного типу і призначення. Одними з видів цього металопрокату виступають дріт і катанка, вони мають безліч зовні схожих деталей, але відрізняються за характеристиками та призначенням.

Чим же саме дріт відрізняється від сталевої катанки? – Розберемося у цій статті!

1.jpg

Що таке дріт

Дріт – це виріб з діаметром до 5-8 міліметрів, що поставляється в бухтах. У випадку дроту застосовується технологія холодного прокату. Дріт виготовляється з овальним або круглим профілем, а сировиною для його виробництва виступає низьковуглецева сталь.

Дріт використовується в будівельній галузі, для виготовлення різноманітних деталей. Одним з призначень цього матеріалу виступає посилення бетонних конструкцій, захист від навантажень та передчасного руйнування.

2.jpg

З дроту виготовляються, наприклад, сітка рабиця або зварна сітка з полімерним покриттям, а також цвяхи. Також дріт затребуваний при дорожньому будівництві та спорудженні армуючих конструкцій.

Що таке катанка

Катанка являє собою пруток з овальним або круглим профілем, для виробництва якого застосовується метод гарячого прокату. Діаметр — 5-14 міліметрів, в деяких випадках випускається продукція, перетин якої сягає 25 міліметрів.

Катанка не є кінцевим виробом, основне її призначення — використання в якості заготовки для виробництва арматурних стрижнів, кріплення, дроту, пружин, канатів, сітки, металоконструкцій. Ще однією сферою застосування виступає виготовлення кабельної продукції, проводів різного призначення і типу.

3.jpg

Чим дріт відрізняється від катанки

Основна відмінність катанки від сталевого дроту полягає в тому, що катанка найчастіше виступає в якості сировини. Незважаючи на зовнішню схожість, продукція має істотні відмінності по механічним та іншим властивостям. Діаметр дроту менше, а для поверхні часто використовується нанесення антикорозійного покриття. Катанка має меншу структуровану орієнтацію зерна; внутрішня напруга продукції нижче, при цьому еластичність — вище.

Крім того, є ряд і інших істотних відмінностей:

    • для виробництва дроту використовується холодний прокат, катанки — гарячий
    • дріт поставляється тільки в бухтах, катанка — в бухтах і прутках
    • міцність і еластичність катанки вище, завдяки іншій структурі
    • у дроту діаметр досягає 6 міліметрів для катанки допускаються великі розміри
4.jpg

Отже, чим відрізняються сталевий дріт та катанка, — розібрались. Але, незважаючи на всі відмінності дроту і катанки, є у цих металовиробів є і дещо спільне, крім форми перерізу, звісно. По-перше, і катанка, і дріт завжди незмінно присутні в асортименті АВ метал груп, а по-друге, їх об'єднує ідеальна якість продукції! Адже вони є частиною одного виробничого ланцюга, в якому на потужностях компанії з найякіснішої катанки з вуглецевої сталі виробляється надзвичайно міцний дріт, а з дроту на все тих же потужностях компанії виробляються зварна сітка з полімерним покриттям і сітка рабиця, а також найдревніші з кріплень — цвяхи.