ЛСТК — за і проти

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
ЛСТК — за і проти
03.06.2022

В стародавні часи будівлі зводили лише з деревини, глини або каміння. Сьогодні ж матеріалів та технологій для будівництва — безліч. Підтвердження цьому — різноманіття забудов, оточуючих нас щодня.

Споруда зазвичай — це багатовагова масивна конструкція. Але існує сучасна технологія будівництва, що дозволяє достатньо просто створити більш легку споруду, яка до того ж виділяється своєю надійністю та міцністю. Ця технологія носить назву — ЛСТК. Для тих, хто ще не чув про таке, ми розповімо в нашій статті, що саме являє з себе ця технологія та які матеріали лежать в її основі.

1.jpg

Що таке ЛСТК? 

ЛСТК, або Легка Сталева Тонкостінна Конструкція — являє собою особливо міцні конструкції, виконані з тонких сталевих профілів. Найбільш поширені конструкції ЛСТК в країнах Західної Європи, США, Канади та Японії. Також подібні споруди активно зводять в країнах, де спостерігається висока сейсмологічна активність. В Україні бум популярності ЛСТК припадає на останні роки. Він пояснюється великою швидкістю будівництва, а також низькими витратами в порівнянні з будівлями з деревини або бетону.

Для виробництва профілів, з яких зводять ЛСТК, використовується оцинкована або високолегована сталь. Завдяки цьому, значно поліпшуються експлуатаційні характеристики виробу і конструкція прослужить більш тривалий період. Що стосується габаритів ЛСТК, то вони можуть бути найрізноманітнішими.

2.jpg

Конструкція ЛСТК може бути застосована при зведенні різних будівель:

- Житлові будівлі (висотою не більше 3-х поверхів)

- Склади

- Будівлі господарського призначення

- Цехи

- Павільйони

- Громадські заклади (лікарні, школи, дитячі садки)

Експлуатаційні характеристики ЛСТК

Будівництво із застосуванням легких сталевих профілів набуло широкого поширення завдяки великому спектру переваг цього матеріалу:

3.jpg

● невелика маса, яка в 10 разів менша в порівнянні з цеглою і бетоном. Завдяки цьому будівлю можна ставити на полегшений фундамент, що помітно знижує загальні витрати на будівництво

● ЛСТК відмінно зберігає тепло. Згідно з оцінками експертів, профіль товщиною в 10 см за рівнем збереження тепла відповідає цегляній кладці товщиною в 80 см

● завдяки відмінним теплоізоляційним параметрам ЛСТК, власники будівель, побудованих за цією технологією, мають можливість заощадити на обігріві

● завдяки застосуванню ЛСТК профілів, будівля отримує додаткову міцність. Такі забудови при дбайливому догляді здатні прослужити до 120 років

Крім перерахованих моментів, слід зазначити, що важливою перевагою будови з ЛСТК є – сейсмостійкість.

Різновиди профілів ЛСТК

Для будівництва випускається кілька типів профілів:

Направляючий П-подібний профіль

Свою форму він отримує завдяки профілезгинальному верстату. Для виробництва використовується тільки оцинкована сталь. Такий матеріал забезпечує значні експлуатаційні параметри, гарантує міцність і довговічність конструкції при відсутності масивності і значної ваги. Профіль даного формату часто використовується в якості основи каркаса.

4.jpg

Стієчний профіль С-подібної форми

Виготовляється з суцільної сталевої штаби. Особлива форма деталі формується на профілезгинальному верстаті при холодній прокатці. Щоб підсилити несучі характеристики цього елемента, по всій довжині деталі виконано ребро жорсткості.

Профілі даного типу застосовують при монтажі вертикальних перегородок і горизонтальних перекриттів. При скріпленні стійкового профілю з напрямними, виходить особливо міцна конструкція.

Капелюшний профіль

Цей елемент являє собою довгий профіль з рулонної сталі, характеризується формою латинської літери омега. Використовується для монтажу риштувань фасадів покрівлі. Завдяки особливій формі цих деталей можна реалізувати будь-які інтер'єрні ідеї та надати споруді цікаві геометричні форми.

Стієчний термопрофіль

Цей виріб практично не відрізняється від класичного стійкового профілю. Єдина відмінність полягає в наявності перфорації по всьому периметру деталі. Завдяки цьому забезпечується вільний доступ повітря до металевого каркасу будівлі. Ці елементи вважаються основою каркаса, тому до них висуваються особливі вимоги по міцності.

5.jpg

Направляючий термопрофіль

Відмінністю від стандартного направляючого профілю тут виступає нанесення перфорації по всій довжині деталі. Завдяки цьому готовий каркас отримує доступ повітряних мас, що позитивно позначається на теплоізоляційних показниках споруди.

Через особливість теплоізоляційних функцій такі профілі найчастіше використовують при формуванні зовнішнього каркаса будівлі.

Розібравшись з тим, що являє із себе ЛСТК і які матеріали необхідні для її зведення, варто обов'язково пам'ятати, що сталеві профілі необхідно вибирати не тільки за низькою ціною, а, в першу чергу, за характеристиками і якістю.