Нержавійка у промисловості та будівництві

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Нержавійка у промисловості та будівництві
11.05.2022

На думку експертів, сільське господарство та металургія залишаться «локомотивами» післявоєнної економіки, а крім них, активно розвиватиметься будівництво.

1.jpg

«АВ метал груп» понад 10 років постачає українським споживачам високоякісний металопрокат для різних галузей промисловості. Розповімо докладніше про сфери застосування нержавіючого металу у різних сферах промисловості.

Машинобудування

Різноманітність марок нержавіючої сталі робить її оптимальною для вирішення цілого ряду конструктивних завдань. Важливу роль вона грає у машинобудуванні.

Насамперед це зумовлено подальшою експлуатацією продукції у складних умовах. Звичайна нелегована сталь при всіх своїх високих механічних параметрах схильна до впливу повітря, води, вологості, розчинів кислот та лугів. Без захисного покриття вона здатна дуже швидко стати непридатною. Термін експлуатації виробів з нержавіючої сталі не зрівняно більший. Також варто відзначити зниження ймовірності руйнації конструкції або деталі в процесі експлуатації.

2.jpg

Всі без винятку марки нержавіючої сталі в машинобудуванні знаходять свою сферу застосування.

Наприклад, у транспортному машинобудуванні найбільш масово використовуються марки AISI 430 та AISI 409. Вибір залишається за конструктором, який повинен призначити ту леговану сталь, яка виконуватиме необхідні функції й при цьому не збільшуватиме вартість виробництва.

Харчова промисловість

Харчова промисловість вважається однією з найвибагливіших галузей стосовно до якості та складу металів та сплавів. Крім стандартних показників високої корозійної стійкості та механічної міцності, матеріали повинні відповідати більш специфічним критеріям – наприклад, не впливати на смакові якості та хімсклад продуктів після тривалої взаємодії.

З листового прокату виготовляють тару для перевезення продуктів, підготовки та змішування інгредієнтів. З труб роблять магістралі, відводи та теплообмінники. Також різний нержавіючий харчовий прокат використовують при виготовленні посуду. Для організацій сегменту HoReCa з харчової нержавіючої сталі виготовляються кухонні столи, стелажі та інші конструкції.

3.jpg

Своїм високим експлуатаційним показникам нержавіючі сплави зобов'язані високому вмісту нікелю та хрому у складі. Хром відповідає за антикорозійні якості сплаву, нікель за механічну міцність та гігієнічність. Залежно від конкретної марки сталі до складу можуть входити інші елементи, які безпосередньо впливатимуть на технічні характеристики металу.

Серед найпоширеніших нержавіючих харчових сплавів можна назвати:

  • AISI 304, AISI 321, 08Х18Н10, 12Х18Н10Т – високі експлуатаційні якості, оптимальна ціна.
  • AISI 310, AISI 310S, AISI 309, 20Х23Н18 – підвищена стійкість до зносу та високотемпературної корозії. З цих марок виготовляються переважно жаростійкі вироби.
  • AISI 316, AISI 904, 03X17H14M3, 10X17H13M2 – стійкість до агресивних кислотних та лужних середовищ.

Хімічна промисловість

Обладнання, інструменти та інші вироби, що використовуються на підприємствах хімічної промисловості, нерідко піддаються впливу агресивних середовищ, високих температур, тиску, кислот. Для таких умов експлуатації оптимально підходь кислотостійка нержавіюча сталь. Це високолеговані метали, котрим характерна корозійна стійкість до агресивного середовища. Вони не піддаються міжкристалічній корозії протягом конкретного, заявленого виробником терміну. Хімічна стійкість для сплаву забезпечується завдяки вмісту в його складі хрому. Цей компонент утворює на поверхні матеріалу міцну оксидну плівку.

Найбільш популярні марки кислостійкої нержавіючої сталі: 12Х18Н10Т, 10Х17Н13М2Т

Будівництво

Будівництво та архітектура також не стали винятком. Популярність нержавіючої сталі визначена її надійністю і довговічністю, стійкістю до корозії, доступною ціною, а також ефектним зовнішнім виглядом матеріалу.

4.jpg

З нержавіючої сталі випускається величезний асортимент продукції, яка успішно використовується в ході будівельних та декоративних робіт. Нержавіючий лист, труби, профілі служать для створення конструкції будинку. Активно застосовується нержавіючий лист, наприклад, при створенні стильного і практичного дизайну інтер'єру. Вона зручна в роботі, різання елементів матеріалу не складне. З нержавіючої сталі виготовляють протипожежні двері, вона використовується у виробництві ліфтів, басейнів, віконних та дверних отворів. Меблеві підприємства високо оцінили властивості матеріалу та налагодили з нього випуск меблів, якими обставляються торгові заклади, офіси та інші приміщення. Нержавіючі листи можуть використовуватися для зовнішнього та внутрішнього оздоблення будівель.

Широко застосовується у будівництві різноманітна нержавіюча фурнітура для сходових огорож. Фітинги, фланці, відводи та інші комплектуючі та елементи огорож з нержавіючої сталі відрізняються міцністю, простотою монтажу (без зварювання) та тривалим терміном служби. У житловому будівництві використовують труби з нержавіючої сталі різного діаметру, ваги та типу перерізу.

Медицина

Медицина належить до тих галузей, у яких все має бути якісно та стерильно. Якщо на інструментах будуть помітні сліди іржі, використання таких інструментів при лікуванні пацієнта просто неприйнятно.

Тому для виготовлення медичних інструментів має використовуватись спеціальна нержавіюча сталь. Такі вироби вирізняються високою міцністю.

5.jpg

Розрізняють кілька видів такої сталі:

Молібденхромова сталь - марка AISI 316, зазвичай використовується для виготовлення не тільки інструментів високої якості, але й посуду, що використовується з медичною метою. Інструменти, виготовлені зі сталі такої марки дуже міцні в механічному плані, їх можна піддавати високій температурі, що дуже важливо при їх стерилізації. Сталь, що має у своєму складі хром та нікель, називається хромонікелевою - AISI 304. Цю марку відрізняє стійкість до окиснення. Як правило, інструменти, виготовлені зі сталі цієї марки, можна без побоювання використовувати в кислотно-лужних середовищах.

Але найчастіше медичні інструменти виготовляють із хромистої феритної сталі - марки AISI 430, 439, 441. Попри свою високу міцність, ця сталь досить легко піддається механічній обробці, чого не скажеш про перші дві марки. Цю сталь відрізняють високі антикорозійні якості та стійкість до появи мікротріщин.

Де придбати нержавіючу сталь

Компанія «АВ метал груп» - лідер на українському ринку нержавіючої сталі. Одним з основних напрямків діяльності компанії є поставка продукції провідних європейських, українських та азіатських виробників. Понад 10 марок нержавіючих сталей компанія поставляє українським споживачам. Серед яких, найбільш популярними є: AISI 304, AISI 304L, AISI 316L, AISI 201.

Придбати якісну сертифіковану продукцію нержавіючого металу можна на сайті: https://avmg.ua. Додаткову інформацію що до асортименту можна дізнатися за телефоном контакт-центру: 0 800 30 33 70

Відбудуємо Україну разом!