Сітка Рабіца – що ми знаємо про її історію та сучасність?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Сітка Рабіца – що ми знаємо про її історію та сучасність?
05.04.2021

Сьогодні сітка Рабіца користується популярністю серед споживачів, навіть не зважаючи на те, що ринок будівельних матеріалів наповнений різноманітними варіаціями сіток. Але як з'явився цей чудо-матеріал і хто його придумав, мало хто знає. Тому ми вирішили розповісти, кому ж треба бути вдячними за винахід настільки універсального матеріалу.

Почнемо з того, що якби торговець залізними виробами з Англії, Чарльз Бернард вчасно запатентував свій виріб, то сьогодні відома всьому світу сітка Рабіца носила б назву сітка Бернарда. Але — він цього не зробив... Тому було лише питанням часу, коли хтось більш заповзятливий теж сконструює аналогічний матеріал.

сітка Рабіца

Такою заповзятливою людиною і став німець на призвище Рабіц. У 1864 році, винайшовши таку саму плетену сітку для зміцнення штукатурки і побачивши її переваги, подав документи на патент, які були підтверджені в 1878 році. З того часу весь світ називає спеціальний плетений виріб з дроту — сіткою Рабіца, або просто рабицею.

Але хто ж такий цей Рабіц?

Карл Рабіц, в першу чергу, геніальний винахідник і, до речі, сітка — не єдиний його винахід! У наш час Рабіца, напевно, назвали б "зеленим" будівельником, тому що він сформував в тогочасному будівництві такий термін, як висячі сади або "зелені дахи".

Рабіц на даху свого будинку облаштував зручний сад, з якого відкривався неймовірний вид на місто. До того ж завдяки цьому «саду», Рабіц максимально ефективно використав простір, зробивши з просто даху — зону відпочинку.

Крім винаходу зелених дахів, Рабіц ввів поняття, яке сьогодні називається "легкі стіни", а також багато інших речей, які в наш час вважають незамінними і використовують у багатьох проектах.

Виробництво сітки Рабіца

Сітка рабиця — плетений виріб, осередки якого виконані ромбами або квадратами. Назва "сітка Рабіца" може бути застосована тільки для цього плетеного вироба. Всі інші вироби, виготовлені за іншою технологією, не можуть носити це історичне ім'я.

Сітка-рабиця виготовляється шляхом вкручування одна в іншу дротяних спіралей з плоским витком. Цей метод є простим і сітка виробляється на нескладних верстатах, але є і більш технологічний метод виробництва на високопродуктивних верстатах-напівавтоматах. Для виробництва сітки Рабіца використовують дріт з низьковуглецевої сталі, або дріт з оцинкованим або полімерним покриттям.

Поставляють сітку Рабіца зазвичай двома способами — в рулонах, де сітка змотана звичайним чином, або в рулонах, де спіралі при змотуванні тісно прилягають одна до одної, що забезпечує кращу компактність при тій же довжині.

Застосування сітки Рабіца

Завдяки особливостям структури і властивостям матеріалів, з яких виробляється сітка рабиця, її активно застосовують в найрізноманітніших сферах:

паркан з рабиці

 • Для огородження дачної ділянки, подвір'я, дитячого майданчика, спортивних та інших територій, де потрібно позначити межі. Паркани з цього матеріалу міцні, довговічні, а також не затримують повітря у дворі, забезпечують хороший доступ сонячного світла
 • При монтажі клітин і вольєрів для тварин і птахів
 • voler-iz-setki-rabica.jpg

 • При армування стін для штукатурення
 • При армуванні трубопроводу для його теплоізоляції
 • В оздобленні сіткою бетонних стовпів для захисту від вандалізму
 • На промислових підприємствах, заводах — створюються захисні екрани, перегородки та огорожі робочої зони
 • Для посилення дорожнього полотна

Варіантів використання сітки рабиці багато — все залежить від виду виробу, його якості і характеристик. І вибір сітки при покупці залежить від мети придбання.

Переваги сітки Рабіца

Незважаючи на те, що сітка рабиця — досить простий виріб, вона має низку переваг, завдяки яким і знайшла свою популярнасть в багатьох сферах. До цих переваг варто віднести:

 • Міцність і довговічність
 • Доступну ціну
 • Відмінні показники по світлопроникливості і привабливий зовнішній вигляд
 • Швидкість виконання монтажних робіт

Сьогодні сітка рабиця є одним з найзатребуваніших та популярних матеріалів — вона виробляється у величезних масштабах по всьому світу!

Чи міг інженер Рабіц припустити, що його винахід виявиться настільки необхідним і стане незамінним у використанні протягом вже понад 100 років?