Цвяхи чи саморізи — що обрати?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Цвяхи чи саморізи — що обрати?
05.03.2021

Якщо вам потрібно щось відремонтувати або змайструвати власноруч — яким кріпленням віддасте перевагу? Цвяхам чи саморізам?

Не поспішайте з відповіддю.

Адже відповідь на це питання не така проста, як може здатися на перший погляд, тому давайте розглянемо обидва типи кріплень і з’ясуємо, хто ж з них кращий — цвях чи саморіз?

Цвяхи

Порівняння кріплень почнемо з цвяхів, які, до речі, є дуже старовинним засобом кріплення —історія стверджує, що з’явились вони понад 2000 років до н.е.

А порівнювати будемо за декількома параметрами:

1. Швидкість монтажу. Якщо забивати цвяхи нейлером (пістолет для забивання), то швидкість миттєва, але якщо будівельні цвяхи забивати молотком, то швидкісь сильно падає і є ймовірність, що цвях зігнеться.

2. Корозія. Цвяхи обробляють мастилом, яке захищає від корозії і допомагає легше забивати цвях в деревину.

3. Надійність. Виготовляють цвяхи, як для пневмопістолета, так і шиферні або фінішні цвяхи, звичайно ж, з металу. Але метал для цвяхів більш еластичний і при навантаженнях на зрушення — цвях зігнеться, а не зламається, що робить його більш універсальним кріпленням.

Саморіз, на відміну від цвяхів — сучасне кріплення. Але, не зважаючи на свою новизну, вже знайшов масу шанувальників! Адже на сьогоднішній день існує безліч видів саморізів, починаючи з простих меблевих саморізів по дереву, закінчуючи декоративними нержавіючими саморізами по металу та антивандальними саморізами.

Саморізи

Але, не зважаючи на їх різноманітність, усі вони мають такі параметри:

1. Швидкість монтажу. Саморіз можна закрутити за допомогою шуруповерта або викрутки. Якщо використовувати викрутку, то про швидкість говорити не варто. А ось використовуючи шуруповерт, швидкість роботи буде високою. І у шуруповерта є перевага перед нейлером — якщо саморіз зігнувся, то його можна викрутити, а для цвяхів знадобляться обценьки і додатковий час.

2. Корозія. Саморізи обробляються цинковим покриттям, але при закручуванні, через тертя і нагрів, воно може втратити свої корозійні властивості.

3. Надійність. Якщо розглядати саморіз на виривання, то йому рівних немає. Але на зрушення — його зламає навпіл.

А тепер підіб'ємо підсумки!

Використовувати саморізи і цвяхи однаково ефективно, але! — для кожного має бути своє призначення. Саморіз відмінно тримається на розрив, та може зламатися на зрушення, а цвях навпаки. Захист від корозії у обох може страждати, якщо використовувати їх в невідповідних місцях без відповідної обробки.

Отже, вибір за вами! А ми наостанок хочемо нагадати: "Саморіз, забитий молотком, буде триматися міцніше, ніж цвях, закручений викруткою"