Як поставити паркан з металу?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Як поставити паркан з металу?
12.08.2021

Капітальне облаштування ділянки передбачає установку міцного, надійного паркану, який буде захищати територію від поглядів сторонніх людей і створювати у мешканців будинку відчуття захищеності і безпеки. Сьогодні для зведення парканів використовують найрізноманітніші матеріали — штахетник, сітку-рабицю, дерев'яний часток. Але найбільш популярним і затребуваним матеріалом для встановлення паркану є профнастил!

1.jpg

Переваги та особливості металевого паркану

Огорожу з профлиста можна побачити навколо різних об'єктів — приватних будинків, будівельних майданчиків, складів. У приватному житловому будівництві профільований лист використовується повсюдно. При бажанні, його цілком можна встановити самостійно. По міцності така огорожа практично не поступається цегельній або залізобетонній, але при цьому обходиться набагато дешевше. Висока міцність дозволяє забезпечувати надійний захист ділянки від проникнення бродячих тварин і сторонніх осіб, а також від сильного вітру.

Зведення такого огородження виконується в найкоротші терміни. Воно не вимагає великих трудовитрат, тому кожен домовласник при бажанні може встановити огорожу самостійно.

2.jpg

А до переваг металевих огорож слід віднести:

 • жорсткість і міцність конструкції
 • універсальність і практичність у використанні
 • доступна вартість
 • хороша звукоізоляція
 • пожежна безпека
 • презентабельний зовнішній вигляд
 • відсутність необхідності систематичного догляду
 • велика кількість колірних відтінків полімерного покриття
 • широкий вибір розмірів і типів профільованих листів
 • тривалий період експлуатації
 • простота монтажу.

Розрахунок матеріалів для металевого паркану

Встановити таку огорожу самостійно не складно. Існує покрокова інструкція, дотримуючись якої, з процесом монтажу може впоратися будь-який домовласник. Перший етап установки передбачає розрахунок необхідних для зведення огорожі матеріалів — профільованих листів і комплектуючих.

На цьому етапі будівництва визначаються з висотою і довжиною огорожі, видом і кількістю профнастилу, а також з деякими іншими нюансами. Крім цього, приймають рішення про кількість і тип несучих конструкцій, кількості поперечних лаг, декоративних і кріпильних елементів.

Установка кутових стовпів

Другий етап складається з огляду території, вимірювання ділянки, а також розмітки огороджувальних територій. Спочатку встановлюють кутові стовпи, які будуть виконувати функцію основних опорних елементів. Після цього по периметру ділянки в землю забивають кілочки, на які з обох сторін від майбутнього огородження натягують мотузки. Між мотузками згодом будуть встановлені проміжні опори. Також стовпи встановлюють в тих місцях, де будуть вигини паркану.

Закріплення стовпів в грунті

За допомогою спеціального інструменту (найчастіше для цієї мети використовують ручний бур) роблять поглиблення в грунті, в які будуть встановлені опори. Глибина ям повинна бути не менше 30% від висоти огорожі.

3.jpg

Коли поглиблення будуть готові, приступають до установки опор. Найбільш довговічним і надійним способом є бетонування опорних стовпів.

Приварювання поперечних лаг

Професійні майстри рекомендують при установці огорожі висотою до двох метрів використовувати дві поперечні лаги, а для більш високих парканів — три лаги. Лаги монтують на надійно зафіксовані опорні стійки. До опорних стійок лаги можна прикрутити або приварити.

При установці опори необхідно суворо дотримуватися вертикалі, щоб конструкцію згодом не повело. Після приварювання лаг до стовпів металеві поверхні опор потрібно обробити ґрунтовкою, щоб захистити їх від корозії. Щоб при використанні огорожі не було «ефекту парусності», відстань між опорами має бути не більше трьох метрів.

4.jpg

Закріплення профільованих листів на лагах

Прикріплюючи профільовані листи до лагів, намагайтеся не пошкодити їх поверхню, щоб матеріал не втратив свої антикорозійні властивості. Монтаж профільованих листів на лаги здійснюється за допомогою спеціальних саморізів по металу. Профлисти встановлюють на місце їх кріплення, після чого вирівнюють по висоті.

Профлист починають кріпити зверху. На кожний погонний метр встановлюють по три саморіза. Свердлити потрібно в тій площині листа, яка максимально прилягає до лагу. Після того, як отвір буде просвердлений, в нього вкручують саморіз. Після закріплення верхньої лінії матеріалу приступають до кріплення нижньої лінії.

Вищеописана технологія установки паркану з профнастилу своїми руками дозволяє швидко і надійно встановити паркан з профнастилу і забезпечує його стійкість в процесі експлуатації. Якісний, грамотно виконаний монтаж огорожі з профільованих листів є запорукою його тривалої експлуатації.