Паркан з металу: який металопрокат обрати?

Продовжуючи переглядати avmg.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користувача сайтів, і погоджуєтесь на використання файлів cookie
Паркан з металу: який металопрокат обрати?
17.03.2021

Ще в зовсім недалекому минулому, коли паркани в основному були дерев'яні, металевий паркан був неабиякою розкішшю. Але в сучасному світі багато чого змінилось — і тепер, навпаки, саме дерев'яний паркан став дуже дорогим, причому його практичність та надійність викликає багато питань. Адже ніяке дерево не зрівняється з якістю сучасного металу — ні в довговічності, ні в надійності!

Тому на сьогодні саме металопрокат є основним матеріалом при зведенні загороджувальних конструкцій — парканів та огорож.

Надійний, довговічний, естетично привабливий, ще й не вимагає особливого догляду — ось чим приваблює сучасних споживачів паркан з металопрокату: профнастилу, сітки-рабиці та інших виробів металопрокату. А ще — гарна шумоізоляція, оптимальне співвідношення ціни і отриманого результату якості.

Паркан з профнастилу

Холоднокатаний металевий лист, або профнастил, набагато міцніший, надійніший та довговічніший, ніж звичайна дерев'яна дошка, та й виглядає такий металевий паркан набагато привабливішим та сучаснішим завдяки різним забарвленням. За параметром міцності і довговічності паркан з профнастилу можна порівняти зі справжнім металевим, з листового прокату, проте вартість останнього буде значно вище. До того ж, монтаж паркану з профнастилу значно легше і не потребує ніякого досвіду.

Паркан з профнастилу

Металева огорожа з профнастилу не має щілин і зазорів, надійно захищає ділянку від зайвих поглядів і стороннього шуму. А якщо пофарбувати такий паркан в потрібний колір, або одразу вибрати матеріал з кольоровим полімерним покриттям, він гармонійно впишеться в будь-який ландшафт та буде приємний очам як володаря ділянки, так і сусідів.

Паркан з сітки

Багато власників садових ділянок воліють паркан із сітки-рабиці — акуратної, легкої та практичної, яка добре пропускає світло, що особливо важливо для рослин на ділянці. Але, не дивлячись на свою світлопроникність, паркан з металевої сітки забезпечує неабияку безпеку будинку та ділянки в цілому.

Незважаючи на відносно невисоку ціну, сітка-рабиця відрізняється високою міцністю і надовго зберігає зовнішню привабливість завдяки цинковому або полімерному покриттю, які надійно захищають дріт, з якого зроблена сітка, від впливу агресивних середовищ. Можна також посадити живопліт — який, обплітаючи сітку-рабицю в висоту, створить привабливий вигляд, закриє огляд та додасть затишку на ділянці.

Паркан з сітки рабиці

Секційна огорожа

Ідеальний варіант для огорожі і підвищення безпеки території. Такий вид огорожі підійде для огородження парковок, адміністративних і офісних будівель, приватних будинків, дач, котеджів, промислових об'єктів, а також об'єктів з підвищеними вимогами до безпеки. Секційні паркани виготовляються з високоякісного оцинкованого металу, що виключає появу корозії в майбутньому. Прути парканних секцій укладаються перпендикулярно один одному і в місцях перетину зварюються безконтактним зварюванням. Відмінна риса таких панелей — максимальне ускладнення спроби перетнути паркан. Цей ефект полягає в принципі зварювання прутів, які не надають можливість надійно схопитися за них, щоб перелізти через огорожу.

Кований паркан

Такий паркан малоймовірно створити власними зусиллями. Ковані огорожі в усі часи вважалися елітними, і, завдяки хитромудрим малюнкам, найвитонченішими. Ажурні орнаменти з металу — міцна споруда на багато років, що є витвором мистецтва. Можна виділити три основні види кованих огорож:

  • декоративні
  • захисні
  • комбіновані.

Щоб закрити огляд двору перехожими, ковані елементи зашивають відповідним матеріалом (профнастил, дерево, полікарбонат), або засаджують вічнозеленою густою рослинністю. А для виробництва кованого паркану застосовують вироби сортового металопрокату: круг, квадрат, арматура.

Опора паркану

Щоб встановити металевий паркан, на жаль, одним тільки профнастилом чи сіткою не обійтись — конструкції повинні на чомусь триматися. Тут на допомогу прийде величезне різноманіття металевих матеріалів — круглі труби, профільні труби, сталеві кутки, арматура.

Секції металевої огорожі прикріплюються до опор у вигляді металевих стовпців, які бетонуються і зміцнюються арматурою, що робить паркан дуже стійким, надійним та довговічним!

Зверніть увагу на те, що така конструкція, маючи високий рівень міцності і надійності, практично не піддається деформації. Вона не боїться ніяких механічних пошкоджень, а також стійко витримує різкі перепади температур і високий рівень вологості.

Переваги парканів з металу

Варіантів металевих парканів досить багато і всі вони є найбільш правильним варіантом огорожі для дачі або вашого приватного будинку. Який саме варіант обрати — вирішувати вам. Але, незалежно від прийнятого вами рішення, паркан з металу буде характеризуватись такими перевагами:

  • Довговічність конструкції. Встановивши металевий паркан, ви можете не сумніватися в тому, що він прослужить вам максимально довго і збереже первісний вигляд навіть після декількох років використання
  • Високий рівень безпеки. Чи то паркан з сітки, чи з профнастилу, непомітно та швидко перелізти через нього буде досить складно, що дозволить уберегти ваш будинок від зловмисників
  • Простота в догляді. Зазвичай паркани з металу мають оцинковане чи полімерне покриття, тому такі паркани треба лише мити, щоб вони мали презентабельний зовнішній вигляд
  • Великий вибір виробів. Залежно від того, який варіант огорожі вам підходить більше, ви можете вибрати паркан з профнастилу, кований паркан, секційний варіант або варіант з сітки рабиця
  • Прийнятна вартість матеріалу. Більшість матеріалів для металевих парканів не відрізняються захмарною вартістю — скоріше навпаки.

У підсумку: металевий паркан прослужить вам не один десяток років — перевірено багатим досвідом та відгуками споживачів!