Дриль, що димиться, зламане свердло, кривий або занадто великий отвір, і це далеко не весь перелік помилок, яких можна припуститися при свердлінні отворів. Тому, в цій статті ми вирішили розглянути, як можна уникнути цих та інших помилок новачків і взагалі розібратися, який підхід до свердлення отворів правильний.
Помилка при свердлінні отворів 1. Використовувати неправильне свердло та невідповідний інструмент
Часто ви просто берете те, що знаходиться в ящику з інструментами, або те, що позичили у сусіда, незалежно від того, якого результату хочете досягти. Так робити не можна.
Свердло по дереву ви неминуче зламаєте об кам'яну стіну. Звичайно, ви можете охолодити його водою, але за допомогою свердла по каменю ви впораєтеся із завданням набагато швидше.
Якщо свердла не підписані у ящику для інструментів, ви можете ідентифікувати їх таким чином:
• Свердло по дереву: невелика колюча центральна точка
• Свердло по каменю: з конічним/циліндричним наконечником, схоже на дах із двома невеликими бічними твердосплавними пластинами
• Свердло по металу: конічний кінчик із двома гострими ріжучими кромками.
І, звичайно, не забудьте приділити час вибору інструментів!
• Перфоратор: підходить, наприклад, для свердління отворів в бетоні, але не підійде для більш м'яких матеріалів
• Ударний дриль: універсальний дриль, виконує ті ж функції, що й перфоратор, але може працювати без «ударів»
• Акумуляторний дриль/шуруповерт: особливо підходить для м'яких матеріалів, таких як гіпсокартон, і може використовуватись у будь-якому місці, оскільки не потребує підключення до електрики
• Електродриль/шуруповерт: має більшу потужність, ніж акумуляторний шуруповерт, але не підходить для свердління бетону.
Помилка при свердлінні отворів 2. Пошкодження проводки
Електрика завжди є делікатним питанням. Слід заздалегідь дізнатися, де прокладено кабелі. Якщо ж, роблячи отвори в стіні, ви таки просвердлите дроти, справа може закінчитися необхідністю розкривати всю стіну. Тому заздалегідь слід проконсультуватися у фахівця, замість того, щоб діяти самостійно.
Помилка при свердлінні отворів 3. Отвір занадто глибокий або занадто широкий
Тримайте дюбель на насадці перед свердлінням та позначте його кінець липкою стрічкою. Потім просвердлюйте стіну до позначки. Таким чином, отвір матиме правильну глибину.
Але якщо помилка вже допущена, можете спробувати використовувати дюбель більшого розміру. Однак, тут слід заздалегідь перевірити, чи підійде гвинт.
Якщо гвинт не підійшов, по можливості просвердліть новий отвір і закладіть старий. Не варто свердлити його в безпосередній близькості, інакше з двох дірок у вас може вийти одна велика.
Помилка при свердлінні отворів 4. Свердління отвору під кутом
Як ви стоїте при свердлінні отворів? Мало хто замислюється про правильну поставу, постановку рук та ніг. Тому, ви можете криво просвердлити стіну або втратити контроль над свердлом.
Наша порада: при свердлінні важлива тверда стійка. Візьміть дриль за ручку і помістіть попереду під кутом 90 градусів до стіни в бажаному місці. Найзручніше свердлити у випаді. Шульги виставляють вперед праву ногу, правші - ліву.
Якщо ви хочете просвердлити отвір вище за рівень очей, ми рекомендуємо використовувати драбину. Але вона не повинна бути надто близько до стіни, інакше ви не зможете застосувати достатню силу. Працюючи з драбиною, попросіть когось підстрахувати вас про всяк випадок.
Помилка при свердлінні отворів 5. Нічого не закривати від пилу
Якби ви до свердління знали, що під вашими шпалерами ховається червоний піщаник, який пізніше розсипається по підлозі та стіні як порошок, ви, можливо, заздалегідь вжили б запобіжні заходи.
Для цього можна використовувати безліч прийомів, щоб під час свердління все залишилося чистим:
• Використовувати спеціальні насадки для видалення пилу
• Тримати пилосос під отвором
• Прикріпити під отвір складений конусом аркуш паперу, конверт або кавовий фільтр
• Закріпити пластиковий стаканчик (попередньо зволоживши його зсередини, так буде менше пилу) канцелярською кнопкою або липкою стрічкою під отвором.
Загалом, свердління стін хоч і є примітивною маніпуляцією, але для якісного результату необхідно не забувати про вищевикладені нюанси, щоб не перетворити елементарний процес на нездійсненне завдання.