Чим обшити будинок зовні?

Ще якихось кілька десятків років тому, реальних варіантів фасадного оздоблення в нашій країні було всього два: дерев'яна дошка та штукатурка. Зараз кількість доступних оздоблювальних матеріалів настільки зросла, що зробити вибір іноді не так просто.

Зовнішній вигляд має вписуватись у ландшафт, бути акуратним та красивим. Крім декоративної функції, оздоблення фасаду має якісно виконувати і практичні завдання – гріти, звукоізолювати, захищати несучі конструкції від впливу вологи, вітру, пари, перепадів температур. Фасадне облицювання має бути гігієнічним, стійким до руйнівної дії грибків, плісняви.

фасад з профнастилу

Будівельний ринок пропонує безліч різнотипних матеріалів. Вибираючи, чим обробляти фасад, покупці найчастіше зупиняються на таких матеріалах:

  • декоративна штукатурка

  • профнастил

  • клінкерна обробна цегла та плитка

  • керамограніт

  • металосайдинг

  • сендвіч-панелі

  • камінь – природний та штучний

  • фасадні касети

Але далеко не кожен оздоблювальний матеріал впорається з поставленими завданнями, тому зупинимося на кращих і найпростіших варіантах, які, до того ж, можна порівняти між собою – металосайдинг та профнастил.

Профнаститл чи металевий сайдинг? 

Металосайдинг та профнастил ― сучасні варіанти для обшивки фасаду будинку. Але їх використовують не тільки для обробки фасадів, а й для зведення огорож (профнастил ще й кладуть на дах).

фасад будівлі

Та в цій статті мова піде не про місця використання профнаститлу чи металосайдингу, а про те, який з матеріалів вибрати саме для оздоблення фасаду будинку – металевий сайдинг чи профнастил? – Отже, давайте розбиратися.

Щоб це з’ясувати, будемо спиратися на 4 критерії:

• зовнішній вигляд

• ціна

• робочі характеристики

• монтаж

Зовнішній вигляд профнастилу та металосайдингу 

Профнастил - це профільований сталевий лист. У різних видів профлиста відрізняється форма та висота хвиль. Отже, матеріал може виглядати по-різному.

Зазвичай для фасаду вибирають низькі та середні профілі С-8, С-10, T-10. Коли хвилі низькі, вони менш помітні і матеріал виглядає не так індустріально.

А щоб фасад виглядав ще ефектніше, вибирайте оригінальне покриття, наприклад, під дерево, камінь або цеглу. Воно добре виглядає на низькопрофільованому матеріалі, а непомітні хвилі не порушують його малюнок.

Металосайдинг - це профільовані панелі з оцинкованої сталі. Сталевий сайдинг для багатьох виглядає цікавішим, ніж профнастил. За його допомогою можна реалізувати неординарні дизайн-проекти.

Особливо ефектно виглядає металосайдинг у покритті під дерево. Цей матеріал візуально практично не відрізняється від дерев'яного облицювання. Завдяки такому металосайдингу, ви можете зробити цегляний або блоковий будинок дерев'яним, просто обшив його сайдингом. При цьому металосайдинг, на відміну від натурального дерева, є пожежобезпечним. Висновок: сайдинг часом більш естетичний, ніж профнастил.

металосайдинг під дерево

Вартість профнастилу та металосайдингу 

Профнастил з низькими і середніми хвилями, як правило, більш економічний. При однаковій товщині сталі з одним і тим же покриттям, він коштує дешевше за сайдінг. Адже, металевий сайдинг складніше виготовляти. Щоб створити естетичний рельєф та фактурну поверхню, потрібно більше металу.

Висновок: низькопрофільований профнастил - бюджетніший варіант, ніж металосайдинг.

Робочі характеристики профнастилу та металосайдингу 

Металевий сайдинг та профлист виготовляються з однієї сировини ― оцинкованих сталевих листів з полімерним покриттям.

Але що захищає сталеву основу від іржі?

• Цинк. Сталь з обох боків оцинкована. Саме цинк створює захисний бар'єр і не дозволяє залізній основі іржавіти

• Пасивний шар. Щоб цинк був менш активним і менше окислювався, його пасивують (на металі створюється плівка з оксидів)

• Грунт. На пасивний цинк наносять еластичний ґрунт, він потрібен для того, щоб полімерне покриття краще «зчіплювалося» з металевою основою. Також, ґрунт забезпечує додатковий захист від корозії

• Полімерне покриття. Це фінальний декоративно-захисний шар. Він захищає оцинковану сталь від іржі та відповідає за зовнішній вигляд (колір, фактуру) матеріалу.

Як бачимо, сталева основа надійно захищена в обох матеріалів.

Монтаж профнастилу та металосайдингу 

Якщо ви використовуєте сайдинг або профнастил як облицювання для фасаду, монтаж буде схожим.

В обох випадках потрібна підконструкція. Вона монтується приблизно однаково та досить легко. Монтаж самих матеріалів також нескладний:

• листи профнастилу монтують внахлест та прикріплюють до підконструкції саморізами

• панелі сайдинга зачіплюють один за одного і фіксують шурупами на підконструкції

Обидва матеріали ви можете змонтувати самостійно, не вдаючись до допомоги спеціалістів.

монтаж профнастилу

Отже, ми порівняли профнастил і металевий сайдинг і з'ясували, що вони доволі схожі. Але остаточний вибір матеріалу залежить від ваших уподобань та бюджету. Якщо потрібне практичне економне облицювання - вибирайте низькопрофільований лист. Якщо ви робите ставку на естетику і хочете зробити обшивку під дерево, ваш вибір - металосайдинг.

Читайте також