Помилки при монтажі металочерепиці

Монтаж металочерепиці — процес не дуже складний, навіть для людини без досвіду в будівництві. Але навіть спеціалісти з будівництва, при укладанні металочерепиці, можуть робити одну частину помилок через банальне незнання деяких нюансів, а другу — тому що хочуть заощадити свій час, сили, матеріал. Навіть якщо на об'єкті працює виконроб, замовнику потрібно знати, куди дивитися, щоб оцінити якість покрівлі даху металочерепицею.

Монтаж металочерепиці

Щоб ви мали змогу уникнути помилок, ми розповімо про найгрубіші порушення укладання металочерепиці.

1. Проста геометрія

Розкрій листів краще виконати заздалегідь, за допомогою замірника. Якщо нарізка або підрізування буде проводитися на об'єкті, потрібно заздалегідь планувати, як будуть розподілятися хвилі, де пройдуть скошені лінії металочерепиці. Це важливо, щоб зберегти «малюнок» покрівлі та гарантувати, що ребра будуть рівними.

Помилки в монтажу металочерепиці

2. Удари і подряпини

Підняти лист металочерепиці на покрівлю нелегко. У нормі це роблять так, щоб виключити його перегини, за допомогою строп, напрямних брусків. Однак, якщо виконроб або замовник не бачать, металочерепицю можуть піднімати на дах волоком, без бруса та додаткової фіксації. Через це листи перегинаються та дряпаються.

Інша проблема — вм'ятини від пересування по даху. Покрівельник повинен наступати в прогин хвилі, потрапляючи на обрешітку.

3. Неправильний різ

Кожен виробник металочерепиці пише в інструкції, що різати листи болгаркою не можна. Через це метал нагрівається, руйнується шар пассивізації та виникає вогнищева корозія, яка дуже швидко поширюється.

Помилки в монтажу металочерепиці

Металочерепицю ріжуть просічними ножицями або електролобзиком. Це правильно, але лінії різу повинні бути рівними, акуратними. «Жування», деформовані або вигнуті краї неприпустимі.

4. Кріплення

Лист металочерепиці повинен бути надійно закріплений. Саморізи повинні розташовуватися в шаховому порядку, в прогині хвилі, потрапляючі на обрешітку, в кожному з рядів. Ще один нюанс — кут, під яким входить ніжка кріплення. У нормі вона повинна вкручуватись перпендикулярно, без перекосів. Деякі монтажники покрівлі вкручують кріплення під кутом. Це робиться або через неакуратність, або тому, що листи металочерепиці зістиковано неправильно. Покрівельник намагається «притягнути» їх за допомогою кріплення. Зазвичай зробити це не виходить — покриття деформується ще більше, огріх стає більш помітним.

Кріплення для металочерепиці

Ось такі помилки можуть трапитися при монтажі металочерепиці. Але, знаючи ці «підводні камені», вам не знадобиться робити ремонт даху найближчим часом після його монтажу!

Читайте також