Профнастил, або лист металевий профільований, вже давно став по-справжньому легендарним будівельним матеріалом. Сфери його застосування починаються зі зведення тимчасових будівельних парканів і закінчуються зведенням цілих будівель!
Але, незважаючи на це, багато хто перед купівлею цього «чудо» матеріалу все ще сумнівається у своєму виборі, тому що чули безліч різноманітної інформації про металопрофіль, яка не відповідає дійсності. Щоб розвіяти сумніви щодо незамінності та універсальності профнастилу, ми вирішили розглянути всі міфи, надати правдиву інформацію і допомогти прийняти рішення тому, хто цього потребує.
Товщина профнастилу не важлива
Важлива! Товщина — один з показників, на який треба орієнтуватися при купівлі профнастилу. Але, в той же час, потрібно правильно вибирати марку матеріалу. Існує профлист для паркану, а існує і для покрівлі. Висота профілю у першого нижче, ніж у другого, тому що покрівельний профільований лист повинен витримувати навантаження, що утворюються при скупченні снігу на даху. Матеріал для паркану має меншу товщину, ніж покрівельний. Це обумовлюється саме метою застосування профільованих листів.
Не можна визначити вміст цинку в профнастилі
Невірна думка! Кожен виробник, який випускає гідну уваги продукцію, здатний дати інформацію про показник вмісту цинку. Покупець легко може отримати такі дані. Вони містяться в документах сертифікації. Кожен, хто бажає купити профлист, може дізнатися інформацію щодо вмісту цинку, ознайомившись з відповідними документами.
На ринку можна купити профнастил дешевше
Це точно міф, тому що на ринку або в магазині будівельних матеріалів профільовані листи продаються з націнкою. Ситуація цілком нормальна, тому що продавцям потрібно отримати хоч якийсь прибуток від продажів. Якщо ви бажаєте заощадити, то краще купувати профнастил у виробника. Виробничі компанії, продаючи свою продукцію, не мають на меті завищувати її вартість.
Профнастил продають тільки певної довжини
Якщо ви будете купувати матеріал в магазині будматеріалів, то ця думка буде відповідати дійсності. Але, якщо купувати у виробника, то можна придбати профлист різної довжини. Чому? Тому що виробник може запропонувати послугу різання.
Профлист не продається з гарантією
Це точно міф! Профнастил продається з гарантією, якщо він виготовлений виробником, який випускає якісний матеріал. Щоб підтвердити якість своєї продукції, він обов'язково надасть гарантію, так як зацікавлений в створенні позитивної репутації. Гарантія не дозволяє засумніватися в тому, що покупцеві хочуть продати не відповідаючий параметрам товар.
Дах з профнастилу буде шуміти
Можна вважати це твердження вірним, але лише в тому випадку, якщо неправильно крити дах.
- По-перше, треба використовувати шумоізоляційний матеріал
- По-друге, потрібно правильно кріпити профлист
Відсутність шумоізоляції та слабке кріплення профільованих листів призводить до того, що покрівля шумить під час дощу і при вітрі.
Профлист можна різати болгаркою
Горе-фахівці часто радять застосовувати болгарку (кутову шліфмашинку) для різання металочерепиці та профнастилу. Як вони кажуть, вона відмінно підходить для виконання таких робіт і не псує метал.
Виробники металочерепиці та профнастилу в інструкції до експлуатації матеріалу чітко прописують заборону на застосування зазначеного інструменту. Причиною тому є особливості абразивного круга, який ріже метал. Ступінь тертя при обертанні кола така, що край зрізу розжарюється, внаслідок чого цинкове покриття металочерепиці або профнастилу спалюється по всій довжині різу. А саме цинк служить захистом цих матеріалів від впливу факторів зовнішнього середовища.
Отже, сподіваємось, ми розвіяли поширені міфи про профнастил. Впевнені, що наша стаття допоможе вам правильно вибрати і надалі використовуватипрофнастил за призначенням. Пам'ятайте, що тільки якісний профлист здатний виправдати ваші очікування!