Снігозатримувачі

Накопичені снігові маси на даху небезпечні для людей, ринв, елементів будинку, а також рослин та будівель, розташованих поблизу. Навесні в результаті відлиги утворюється крига з високою щільністю і товщиною в десятки сантиметрів. Щоб знизити ризик пошкодження майна та отримання травм від падіння льоду та снігу, багато хто обладнує схили дахів снігозатримувачами.

снігозатримувачі для даху

Але є конструктивні відмінності в «моделях» снігозатримувачів, тому в цій статті ми спробуємо в них розібратися.

Навіщо потрібні снігозатримувачі 

Насамперед, як було сказано вище, снігозатримувачі служать для зупинки снігу та гарантують безпеку даху, усувають його прогин, деформацію та запобігають неконтрольованому падінню снігових мас. Не можна недооцінювати травмонебезпечність лавиноподібного сходження снігу з даху. Установка снігозатримувачів створює умови для мимовільного розрізання шарів снігу на більш дрібні частини, цим знижуючи кінетичну енергію снігових мас. В результаті на виході утворюються невеликі фрагменти, які не такі небезпечні. Встановлені елементи стримування снігу спрощують догляд за покрівлею і позбавляють необхідності чистити дах взимку.

Ще одним приємним бонусом присутності снігу на даху є додаткове утеплення покрівлі. Адже сніг – дуже гарний утеплювач.

Види снігозатримувачів 

Кутові 

Такі снігозатримувачі є найпростішими та доступнішими - їх вартість значно нижча, ніж у аналогів іншого типу. Кутові снігозатримувачі виготовлені з листа нержавіючої сталі, зігнутого під певним кутом. За потреби таку конструкцію можна зробити самостійно, маючи під рукою мінімум інструментів та достатню кількість матеріалів. Установка кутового снігозатримувача здійснюється в кілька рядів (2-3 ряди) у шаховому порядку. Ефективність кутових конструкцій низька, тому немає сенсу використовувати їх у засніжених районах та на дахах з великим ухилом.

 снігозатримувачі кутові

Гратчасті 

Конструкція такого типу снігозатримувача є простою: єдиним робочим елементом конструкції є решітка, яка кріпиться до схилів за допомогою кронштейнів. Системи утримання снігу у формі грат працюють за принципом снігоріза – сніг, який проходить через грати, подрібнюється і поступово сповзає вниз. Чим менша відстань між ґратами, тим менше снігу проходить через них. Гратчасті снігозатримувачі добре підходять для дахів із нахилом близько 40 градусів.

снігозатримувачі гратчасті

Пластинчасті 

Такі снігозатримувачі складаються з металевих пластин та кріпляться до даху за допомогою кронштейнів. Пластинчасті снігозатримувачі утримують сніг на схилі даху і не дають йому сповзати доти, доки він не розтане. Не можна встановлювати такі елементи на даху з кутом нахилу більше 60 градусів, інакше пластини деформуються або відірвуться, що призведе до серйозного пошкодження покрівлі.

Трубчасті 

Снігозатримувачі трубчастого типу складаються з трубок діаметром близько 2-3 см. В результаті нарізаний сніг падає на землю невеликими порціями, які не становлять небезпеки. Для кріплення трубчастих снігозатримуючих пристроїв використовують спеціальні кріпильні та покрівельні шурупи.

снігозатримувачі трубчасті

Бугельні 

Подібні снігозатримувачі не здатні затримувати сніг на даху у великих обсягах. Тому їх частіше застосовують як доповнення для трубчастих і гратчастих конструкцій. Вони добре діють на великих площах, не обтяжують конструкцію. Їх недоліком є потреба в установці безпосередньо на етапі монтажу покрівлі, тому що вони прикріплюються до решетування.

Як бачите, снігозатримувачі - дуже важливий та необхідний елемент покрівлі, тому не треба їм нехтувати. До того ж, монтаж снігозатримувачів є дуже простим!

Читайте також
Видалити
!

Підписка на нашi новини успiшно оформлена

!

Ця електронна пошта вже пiдписана на новини

!

Перевiрку reCaptcha не пройдено

!

Не коректна електронна пошта

Успішно
Пiдписка на нашi новини успiшно оформлена