Зірвана різьба: як її відновити?

Різьблення — невід’ємна частина багатьох будівельних та машинобудівних кріплень. І, на жаль, зірвати його досить просто. Велике зусилля, неякісне кріплення, закручування під кутом — всі ці дії призводять до часткового або повного руйнування різьблення. Але не завжди винна людина, що закручує кріплення.

різьба

Іноді витки різьблення сильно іржавіють і обсипаються, або надмірно витягуються і виходять разом з болтом. У будь-якому випадку, різьблення потрібно відновити. У цій статті ми розповімо про найпростіші і надійніші методи, які допоможуть відновити зірвану різьбу.

Спосіб 1. Нарізування нової різьби

Нарізування нової різьби — найпростіший, але при цьому найефективніший спосіб відновлення різьблення, адже не потребує ніяких додаткових пристроїв.

Для нарізування різьблення знадобляться тільки такі інструменти:

  • дриль
  •  свердло
  • мітчик
  •  комірець для мітчика
  •  кріплення під новий розмір
 різьба

Спочатку береться свердло відповідного діаметру і просверлюється отвір, співвісний з попереднім. Потім за допомогою мітчика і воротка нарізається нове різьблення. Під час роботи необхідно постійно змащувати мітчик, після кожного повного обороту робити пів обероту назад. Якщо мітчик йде туго, спробуйте повністю його витягти і очистити від стружки. Будьте обережні, залишок мітчика в отворі — ще більший головний біль, ніж пошкодження різьблення. Не забувайте очищати отвори після нарізання.

Застосування цього методу не завжди представляється можливим. Іноді не вистачає місця на отвір більшого діаметру, а іноді неможливо підібрати нове кріплення.

Спосіб 2. Футорка

Футорка являє собою дещо подібне «протезу» для різьблення. З її допомогою можливо повністю відновити заводські розміри різьби.

Для установки футорки необхідно точно як в першому методі виготовити новий отвір з різьбленням і зняти фаску під бурт.

При укрученні футорки рекомендується використовувати фіксатор різьби. Вони часто продаються в наборі з відповідним за розміром мітчиком.

Спосіб 3. Різьбові вставки

Різьбові вставки дуже схоже на футорки. Відмінність лише в конструкції і особливостях установки. Різьбові вставки являють собою сталеву пружину з щільно прилеглими витками певного перерізу. На одній зі сторін є вус для закручування. Після установки цей вус відламується. Рекомендується притулити потужний магніт до інструменту, щоб уникнути падіння відламаної частини в отвір.

 різьба

Як і з футоркою, в подальшому, для надійного використання, обов'язкова посадка на фіксатор різьби. При використання вставки необхідно враховувати неповну герметичність з'єднання.

Спосіб 4. Холодне зварювання

Деякі, не сильно навантажені кріплення, можна відновити за допомогою холодного зварювання. Необхідно якісно перемішати склад, щільно забити отвір, дочекатися повного затвердіння і нарізати нову різьбу. Так само можна спробувати вклеїти болт на зварювання, але цей метод не відрізняється великою надійністю.

Тож, як відновити різьблення — розібрались. А як попередити його руйнування?

По-перше, обережно ставитись до самого різьблення. По-друге — вкручувати лише якісні метизи!

Читайте також
Видалити
!

Підписка на нашi новини успiшно оформлена

!

Ця електронна пошта вже пiдписана на новини

!

Перевiрку reCaptcha не пройдено

!

Не коректна електронна пошта

Успішно
Пiдписка на нашi новини успiшно оформлена