Як правильно обшити будинок профнастилом

Вибираючи недорогий та практичний варіант обшивки фасаду будинку, багато власників заміського житла та дач вибирають профільований лист. Це міцний, зносостійкий, доступний за ціною будівельний матеріал, який широко застосовується в приватному домобудівництві.

Раніше його використовували виключно для конструювання огорож, парканів та дахів. Зараз різноманітність фактурних рішень та багата палітра кольорів дозволяє застосовувати профнастил для обробки стін. Робота з цим матеріалом не потребує особливих навичок чи застосування складних інструментів - монтаж можна виконати самостійно. А як саме це зробити, ми розповімо в цій статті.

покрівельний профнастил

Який профнастил вибрати для фасаду 

Відповідно до стандартів, профлисти розподіляються за призначенням на кілька підвидів – несучий, покрівельний, стіновий та комбінований. Для обшивки стін звичайно застосовують профнастил, що маркується літерою «С». Відмінні риси цього профілю:

• трапецієподібна форма гофри

• висота хвилі, що варіюється в межах 8-44 міліметрів

• одностороннє або двостороннє декоративне покриття

Для обшивки гаража, господарської споруди та інших нежитлових будівель найчастіше використовується профнастил марки Н (несучий) або комбінований тип (НС).

Що стосується фасадів, то серед домовласників популярні профілі марки С8, С10, С20. Перший стає оптимальним варіантом – надійний, недорогий, легкий будматеріал. Якщо будинок розташовується в регіоні з сильним вітром, можна замінити профлист С8 на С10, С20. Вони відрізняються підвищеною жорсткістю, стійкістю до деформацій.

Також слід при виборі брати до уваги декоративні якості будматеріалу. Стіновий профільований лист для фасадів має різноманітні покриття – матові та глянцеві, однотонні, імітуючі фактуру цегляної кладки, каменю, дерев'яного бруса тощо.

профнастил для фасаду

Який профіль використовують для каркасу

Стіни будівель обшивають профнастилом за принципом вентильованого фасаду. Для цього використовують спеціальні металеві профільні системи, що дозволяють приховати нерівності вертикальних поверхонь, підвищити теплоізоляцію житла, нівелювати звуки ззовні, зрушити точку роси далеко від настінного покриття. При усадці споруди обшивка із профільованого листа залишається неушкодженою. Правильно сформований вентзазор мінімізує ризик псування утеплювача та появи грибка.

Саме тому для обшивки будинку профнастилом використовуються сталеві підсистеми. Досвідчені будівельники не рекомендують використовувати дерев'яні напрямні, які швидко руйнуються під впливом несприятливих факторів довкілля.

обшивка з профнастилу

Які добори знадобляться

Для оздоблення фасаду будівлі профнастилом, крім самого профілю, знадобляться додаткові елементи, що роблять конструкцію завершеною та естетичною. Кожен елемент виконує відведену йому функцію і стає невід'ємною частиною обшивки будинку. До таких деталей належить:

• зовнішній кут, що обрамляє кутові зони, захищає стики від проникнення опадів та сміття (встановлюється поверх настилу)

• внутрішній кут, який виконує аналогічні задачі

• складні внутрішні та зовнішні куточки, які монтуються до встановлення профільованих листів, дозволяють створювати приховану систему кріплення

• стикувальна планка, призначена для перекриття обшивальних стиків на рівній площині стіни (монтується на каркас до монтажу настилу)

• торцева планка, яка монтується на торцях обшивки будинку, надає акуратного зовнішнього вигляду

• відкосна планка, що ставиться біля віконних та дверних отворів

Також можуть знадобитися молдинги, відливи та цокольні планки. В якості кріплень використовуються саморізи по металу, оснащені спеціальною прокладкою, що забезпечує щільний притиск і мінімізує ризик проникнення вологи всередину вентильованого фасаду.

обшивка фасаду профнастилом

Процес монтажу

Як тільки обрана підконструкція, всі будматеріали куплені, можна приступати до монтажних робіт з обшивки стін профнастилом. Весь процес умовно можна поділити на кілька етапів:

1. Очищення всіх стінок від сміття. Демонтуються підвіконня, відливи, козирки та інші додаткові виступаючі елементи. Якщо стіни виконані з деревини, їх додатково обробляють антибактеріальними складами, що запобігають гниттю, утворенню грибка і цвілі. Бетонні стінки також покривають антисептиками та ґрунтовкою. Попередньо усуваються сильні дефекти - великі тріщини, сколи, нерівності.

2. Зняття вимірів зі стіни та нанесення місць, які слугуватимуть точками свердління під кронштейни та інші елементи підсистеми. Важливо дотримуватися рекомендованих виробником інтервалів між решітковими деталями. Щоб крапки були рівними та знаходилися на одній висоті, рекомендується користуватися будівельним рівнем.

3. Монтаж кронштейнів. Для цього у намічених точках роблять отвори. Для щільності прилягання можна вгвинтити в них дюбелі, куди надалі вкручуватимуться шурупи. Але міцніше з'єднання забезпечать спеціальні анкери.

монтаж профнастилу на фасад

4. Монтаж теплоізоляційного матеріалу. Для цієї задачі використовують пінопластові плити або рулонну базальтову вату. Матеріал закріплюється таким чином, щоб видніли кронштейни. Для цього фіксатори збільшуються за допомогою подовжувачів. Далі стінку свердлять прямо через утеплювач. Залишається теплоізоляцію закріпити тарілчастими дюбелями.

5. Встановлення гідроізоляційного матеріалу. Для вентильованих фасадів з профнастилу підійдуть сучасні гідровітрозахисні мембрани або плівки. Закріпивши кінці плівкового покриття зверху, рулон розмотують униз. Закріплюється гідроізоляція також тарілчастими дюбелями. Важливо, щоб рулонне покриття при стикуванні формувало нахльост в 10 сантиметрів.

6. Установка напрямних за допомогою шурупів з прес-шайбою або прогумованими заклепками.

7. Встановлення додаткових елементів, що закріплюються на каркасі. Наприклад, стикувальні, кутові, цокольні, торцеві планки. Далі відмірюється потрібний розмір профнастилу.

8. І, нарешті, встановлення самих аркушів. Вони встановлюються зліва направо і знизу вгору з нахлестом в 1-2 хвилі. Кріплення монтуються з кроком 50 см.

Тож залишається поставити зовнішні добори – і красивий, довговічний фасад готовий!

Читайте також
Видалити
!

Підписка на нашi новини успiшно оформлена

!

Ця електронна пошта вже пiдписана на новини

!

Перевiрку reCaptcha не пройдено

!

Не коректна електронна пошта

Успішно
Пiдписка на нашi новини успiшно оформлена