Як правильно забити цвях?

Здавалося б, що може бути простіше? Беремо молоток і забиваємо цвях! Але не поспішайте з відповіддю. Звичайно, якщо ви досвідчений майстер і забивати цвяхи — ваше покликання, тоді питань немає.

А ось якщо ви взяли молоток в руки порівняно недавно, то у вас в пам'яті, напевно, залишились ще свіжі перші невдачі?. Багато хто зможе пригадати ушкоджені пальці або розколоті дошки, коли цвях йде зовсім не туди, куди повинен. Ну а скільки зіпсованих, загнутих цвяхів довелося викидати, а то і залишати, як є?

Так ось, щоб уникнути подібних прикрих промахів і освоїти цю, загалом, нехитру справу, потрібні певні знання, тому в даній статті ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам поліпшити свої навички роботи з молотком і цвяхами.

столярний молоток

Як забити цвях в дві дошки 

Якщо вам необхідно з'єднати цвяхами, наприклад, дві дошки, то краще за все намітити місце за допомогою шила, поглибивши його в дерево на 2-3 мм. Причому краще, якщо ви зробите це під невеликим кутом, тому що цвях піде саме в цьому напрямку.

Навіщо це треба? Вся справа в тому, що цвях, забитий строго перпендикулярно, являє собою щось подібне до вісі обертання однієї дошки по відношенню до іншої, і таке з'єднання буде не щільним. При забиванні цвяха з деяким ухилом вісі обертання не утворюється, і дошки з'єднуються щільніше.

забити цвях в дві дошки

Як збити дві дошки 

Нехитрим правилом служить і те, що більш тонку дошку слід прибивати до більш товстої. Якщо вам потрібне надійне з'єднання, то треба підібрати цвях такої довжини, щоб він пробив обидві дошки і вийшов кінцем назовні, з тим щоб його можна було загнути.

Як забити цвях в дуже тонку дошку 

Щоб тонка дошка не розкололася при забиванні цвяхів, попередньо необхідно злегка притупити вістря цвяха — тоді він буде м'яти дерев'яні волокна, а не розколювати їх. До речі: цвях, забитий в торець дошки, тобто вздовж волокон деревини, буде триматися значно слабкіше, ніж цвях, забитий поперек волокон.

забити цвях в тонку дошку

Як забити цвях в міцну деревину 

Якщо ви забиваєте цвях в міцну деревину, то бажано притримувати його плоскогубцями за середину, запобігаючи загинання.

Як забити цвях в важкодоступному місці 

Коли ви забиваєте цвях в важкодоступному місці, використовуйте гайки з болтом. Гайку наживляємо на болт, залишаючи в ній місце для капелюшки цвяха. Щоб цвях не вивалювався необхідно закріпити капелюшок в гайці з допомогою шматочка пластиліну.

До речі, той же пластилін зручно використовувати, якщо буде потрібно забити тонкий цвях, та ще й під певним кутом.

Як забити цвях в штукатурку 

Якщо ви забиваєте цвях в штукатурку, то для того, що б вона не тріснула, цвях попередньо опускають в гарячу воду, або краще в розплавлений парафін.

забити цвях в штукатурку

Як забити цвях і не травмувати пальці 

Щоб не травмувати пальці, можна використовувати гребінець для забивання дрібних цвяхів, вставляючи цвяхи між зубцями. Більші за розміром цвяхи можна утримувати за допомогою прищіпки для білизни. Замість прищіпки, наприклад, в вузьку щілину, куди вона ну ніяк не бажає поміщатися, використовуйте складену навпіл смужку щільного паперу. Якщо паперу не вистачить, використовуйте мідний дріт, обвивши його пару раз навколо цвяха.

як тримати цвях

Як забити цвях в край дошки 

Якщо цвях необхідно вбити в край дошки, попередньо просвердліть отвір, діаметр якого повинен становити 0,8- 0,9 від діаметра цвяха, який ви плануєте вбити. Такий спосіб дозволить уникнути розколювання краю дошки. Якщо під рукою немає дрилі, то ущільніть деревину, зробивши невелику вм'ятину, наприклад, за допомогою пробійника.

Як забити цвях у вагонку 

При роботі з вагонкою, для запобігання появи іржі, рекомендується застосовувати оцинковані цвяхи. При використанні звичайних цвяхів, їх слід нагріти до червоного і занурити у лляну олію.

забити цвях у вагонку

Як знайти цвях у деревині 

І наостанок — ще одна порада. Якщо вам потрібно знайти цвях, глибоко посаджений в деревину, та ще й, до того ж, прикритий фарбою або шпаклівкою, то вам допоможе намагнічена голка, прив'язана ниткою за середину. Голку на нитці повільно переміщають уздовж поверхні дошки на відстані 1 міліметра — нахилившись, голка точно вкаже на місце, де сховався цвях.

Звичайно, ще можна навести багато різних прикладів і способів забивання цвяхів — все залежить від виду роботи, розміру цвяхів і вимог до скріплювання матеріалів. Але, запам'ятавши перераховані вище поради, ви зможете легко уникнути основних, найбільш поширених помилок.

Читайте також
Видалити
!

Підписка на нашi новини успiшно оформлена

!

Ця електронна пошта вже пiдписана на новини

!

Перевiрку reCaptcha не пройдено

!

Не коректна електронна пошта

Успішно
Пiдписка на нашi новини успiшно оформлена